Menu Zamknij

Climat – Wolne radio Gdynia

Nie żyjemy w czasach spokojnych, przyszłość może być trudna.
Zdecydowaliśmy się na stworzenie wolnej rozgłośni – nikomu nie schlebiającej, od nikogo zależnej, wytrwale zmierzającej do ustalenia i przekazania swoim słuchaczom prawdy.


Wolne Radio Gdynia tworzą niemal wyłącznie ludzie uwielbiający spokój i ciszę. Dla których cisza jest wartością.  Ludzie  kreatywni, zajmujący się muzyką, literaturą, pracą twórczą oraz głębszym namysłem nad otaczającą nas rzeczywistością. 


Climat, to radio, które w wyjątkowo trudnych czasach – wypełnionych chaosem, narastającą głupotą i napięciem – stworzy w Twoim domu klimat spokoju, wyciszenia i harmonii. Czasami, w momentach szczególnie ważnych, również pogłębionego namysłu. Wolne Radio Gdynia dedykowane jest słuchaczom nadającym i odbierającym na tych samych falach. 


Program zacznie się każdego dnia o godzinie 05:00. Zakończy dnia następnego o 01:30. Zasada jest jedna. Otóż wyciszającą, relaksującą muzykę może zakłócić wyłącznie komunikat o wyjątkowym znaczeniu. Innych nie przewidujemy, reklamy są wykluczone. Publicystyka – związana z aktualną sytuacją na świecie – pojawi się o godzinie 22:00 i nie będzie – nawet w dniu wyjątkowo pechowym – kontynuowana dłużej, niż do 24:00. Pomiędzy 22:00, a 24:00 przewidujemy też emisję najlepszych audiobooków.


Informacje istotne zostaną powtórzone tylko raz w ciągu doby – o 21:00. Gdy punktualnie o godzinie 21:00 komunikaty się nie pojawią, kontynuowane będzie nadawanie muzyki.  Jej obecność o 21:00 zamieni się w najlepszą tego dnia informację. 


Climat – Wolne Radio Gdynia, to rozgłośnia, która stopniowo zmieni otaczającą nas rzeczywistość. 


Jeżeli lubisz dobrą muzykę, poruszającą Ciebie książkę, sugestywnie odczytanego audiobooka i pogłębioną, ale nie przegadaną, publicystykę, będzie to Twoje radio.