Siergiej Piereslegin – z wykształcenia fizyk jądrowy, rosyjski krytyk literacki i publicysta, badacz i teoretyk fantastyki naukowej i historii alternatywnej, socjolog, historyk wojskowości. Urodzony w 1960 roku, mieszka w Petersburgu. Autor książek „Samouczek gry na światowej szachownicy”, „Mity Czarnobyla” i ponad 30 prac poświęconych zagadnieniom teorii systemów i teorii strategii. Kieruje od 2000 roku grupą badawczą „Konstruowanie przyszłości”, regularnie udziela wywiadów analizując bieżące wydarzenia na własnym kanale (psychotechnology).
Fragment rozmowy Natalii Łukownikowej (dyrektor Centrum Perspektyw przy Uniwersytecie Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki w Sankt-Petersburgu) z S. Pieresleginem, z 17.05.22
(pierwsza część dotyczyła komentarza do żądania ze strony Litwy dotyczącego uznania Rosji za organizację terrorystyczną – oraz powszechnej wiary w to, że jakieś wydarzenie dużego kalibru może spowodować wyczekiwany powrót do stanu sprzed wojny i sprzed pandemii co zdaniem S.P. nie jest już możliwe. Według niego wygra teraz ta strona, te siły społeczne, które wyraźnie powiedzą ludziom – powrót jest niemożliwy, nie należy go oczekiwać i co więcej nie wydaje się on być pozytywnym rozwiązaniem gdyż powody, które doprowadziły do obecnego braku równowagi nie zostały usunięte.
Czytaj…
Siergiej Piereslegin, Natalia Łukownikowa.
Polska, Zełenski i Bohdan Chmielnicki. Lwów i Kijów. 27.05.2022
Czytaj…
Siergiej Piereslegin 1.06.2022 Korzyść Rosji. „Dzikie karty” 2022 roku.
Czytaj…
Andriej Fursow – historyk, socjolog, publicysta. W centrum jego zainteresowań pozostaje teoria i historia systemów społecznych, fenomen władzy, światowa walka o władzę, informację i zasoby, historia Rosji oraz krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu. Dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Analiz Systemowych przy Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim. W 1981 roku publicznie odmówił wstąpienia do partii komunistycznej, za co został zwolniony z pracy na uniwersytecie.
Fragmenty wywiadu przeprowadzonego z A. F. na jego kanale 5.05.22
(w pierwszej części – analiza ogólnej sytuacji w świecie oraz konfliktu finansistów z właścicielami socsieci).
Czytaj…
Elena Kondratiewa-Salgero, rosyjsko – francuska dziennikarka, publicystka, redaktor naczelny wychodzącego w języku rosyjskim w Paryżu almanachu literackiego „Głagol”. Mieszka we Francji od 1989 roku. Swoje teksty i komentarze regularnie zamieszcza na blogu.
Pandemia rusofobii i jej sanitarny terror
Czytaj…
Konstanty Siwkow – ur. w 1954 roku rosyjski wojskowy, działacz społeczny, specjalista w dziedzinie politologii wojennej. Jeden z założycieli Akademii Problemów Geopolitycznych – organizacji specjalizującej się w analityce wojennej. Swoje oceny wydarzeń publikuje regularnie w Kurierze wojenno-przemysłowym, często zapraszany do programów państwowej telewizji rosyjskiej.
Żaba i żmija w bitwie o tron świata. Brytania i USA (rozmowa na kanale Dien TV, 12.05.2022)
Czytaj…
Zdążyć do 2030. Czego chce każdy ze światowych graczy (kanał Dien TV, 22.05.2022)
(fragmenty rozmowy z K. Siwkowem, na początku rozwija on temat sztucznej inteligencji jako instrumentu, przy pomocy którego środowisko IT zaczyna kierować globalistami i zwykłymi politykami – momentów którym środowisko to uświadomi sobie w pełni swoja rolę jest już bliski; dalej mowa o nowych przełomowych odkryciach w fizyce i potężnym skoku technologicznym jaki one spowodują) (…)
Czytaj…
Komentarz do tłumaczonych fragmentów tekstów
Czytaj…
Tłumaczenie: JN, Redakcja: GS